Która drukarka jest najlepsza?

Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie dziś komputera bez drukarki i oczywiście nie ma w tym nic dziwnego, bo trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że jest to sprzęt, który w bardzo wielkim stopniu się nam przydaje. Wszak nie zawsze z niego skorzystamy, ale jasne jest to, że drukarka ma mnóstwo zalet i jest urządzeniem niezwykle praktycznym. Dziś drukarek na rynku jest naprawdę bardzo wiele, a więc z ostatecznym wyborem nikt większego problemu mieć nie powinien. Jednakże jak się okazuje, nie do końca jest to zgodne z prawdą, bo przeglądając oferty drukarek mamy spory mętlik w głowie. Na jaką w związku z tym drukarkę postawić? Lepsza będzie drukarka atramentowa czy może laserowa?

Drukarki laserowe

Wielu użytkowników chwali sobie drukarki laserowe z tego względu, że koszt wydruku jest tutaj tańszy. Jednakże, jeśli mielibyśmy porównać konkretne modele, to nie wypada to tutaj tak różowo. Tym bardziej że drukarki laserowe są droższe od tych atramentowych. Prawdą jest akurat to, że nabyć możemy również stosunkowo niedrogi sprzęt, ale co z tego skoro toner wystarczy tutaj na wydrukowanie tylko kilkuset stron. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda w przypadku drukarek kolorowych. Oczywiście na rynku znajdziemy dziś wszelkiego rodzaju zamienniki, ale nie do każdej drukarki takie zamienniki dostaniemy. Dlatego też decydując się na drukarkę laserową, przed zakupem należy sprawdzić, ile zapłacimy za zastępczy toner.

Drukarki atramentowe

Nie mniej popularne od drukarek laserowych, a nawet popularniejsze są drukarki atramentowe. Ich znaczną przewagą nad drukarkami laserowymi jest przede wszystkim niższa cena, co dla użytkowników wydaje się mieć decydujące znaczenie. Istotne jednak w tym miejscu jest to, że tusze do drukarek atramentowych są dość drogie. Dlatego też tak jak i w przypadku drukarki laserowej należy bliżej przyjrzeć się w kwestii zakupu pojemników z tuszem.

Podsumowanie

To, na jaką drukarkę się zdecydujemy, zależne powinno być przede wszystkim od tego, gdzie taki sprzęt będziemy użytkować. Jeżeli ma to być drukarka do użytku domowego, to lepiej postawić jest na drukarkę atramentową, na której poza zwykłym tekstem wydrukować będziemy mogli też zdjęcia. Inaczej sprawa wygląda w firmach, gdzie zależy nam na szybkości druku. Tam lepiej sprawdzi się drukarka laserowa.

2 komentarze

Add a Comment